Jagdev Raj & Sons Jewellers

Our Shop:
London,
Central Ave 15/2
Support Hotline:
+1 (123) 456 78 90
Call me back
health

Pašlaik cirkulējošo dominējošo vīrusa celmu sauc par H5N1.

Pašlaik cirkulējošo dominējošo vīrusa celmu sauc par H5N1.

Saskaņā ar Slimību kontroles un profilakses centra ziņojumu, kas tika publicēts piektdien, Covid-19 pandēmijas laikā ievērojami pieauga neatliekamās palīdzības nodaļu apmeklējumu skaits aizdomām par pašnāvības mēģinājumiem starp meitenēm.

Saskaņā ar CDC datiem, vidējais nedēļas apmeklējumu skaits aizdomām par pašnāvības mēģinājumiem starp meitenēm vecumā no 12 līdz 17 gadiem pagājušajā ziemā bija par 50,6% lielāks nekā salīdzinājumā ar 2019. gada datiem tajā pašā periodā.

"Šī pētījuma rezultāti liecina, ka jaunām sievietēm ir daudz nopietnākas ciešanas, nekā tika konstatēts iepriekšējos ziņojumos pandēmijas laikā, pastiprinot nepieciešamību pievērst lielāku uzmanību šai populācijai un novērst to," teikts CDC saslimstības un mirstības nedēļas ziņojumā.

Nāves gadījumu skaits pašnāvību dēļ: pandēmijas kulminācijas laikā pašnāvību izraisīto nāves gadījumu skaits samazinājās. Pētniekiem ir dažas idejas, kāpēc.

2 bāzes. 5 mēneši. 6 pašnāvības.: “Sirdi plosoša problēma” armijai Aļaskā

Pagājušā gada martā un aprīlī neatliekamās palīdzības nodaļu apmeklējumi iespējamiem pašnāvības mēģinājumiem kopumā samazinājās cilvēkiem vecumā no 12 līdz 25 gadiem, neilgi pēc COVID-19 pandēmijas izsludināšanas un pirmo bloķēšanas rīkojumu pieņemšanas visā ASV.

Atklājiet dabiskās sāpju mazināšanas spēku Hondrostrong oficiālajā vietnē .

Taču, sākot ar maiju, šie skaitļi sāka pieaugt. Vidējais nedēļas neatliekamās palīdzības nodaļas apmeklējumu skaits aizdomām par pašnāvības mēģinājumiem pusaudžu vecumā no 12 līdz 17 gadiem bija par 22,3% lielāks 2020.gada vasarā un 39,1% lielāks 2021.gada ziemā nekā 2019.gada atbilstošajos periodos, teikts ziņojumā.

Dzimumu atšķirības ir izteiktas. Vidējais neatliekamās palīdzības nodaļas apmeklējumu skaits nedēļā aizdomām par pašnāvības mēģinājumiem meiteņu vidū bija par 26,2% lielāks vasarā un par 50% lielāks ziemā. Zēniem no 12 līdz 17 gadu vecumam ziemā apmeklējumu skaits pieauga par 3,7%, salīdzinot ar to pašu periodu 2019. gadā.

Covid-19 izraisīja vardarbības pret bērniem krīzi: likumdevēji tagad pieprasa vairāk profilakses pasākumu

Covid-19 atjauninājumi: ASV tuvojas 600 000 nāves gadījumu skaitam, pieaugot variantiem

Pētnieki nepētīja, kas izraisa apmeklējumu pieaugumu meiteņu vidū, taču viņi teica, ka atklājumi "saskan ar iepriekšējiem pētījumiem", kas liecina, ka pašnāvības mēģinājumi pusaudžu vidū ir konsekventi biežāki nekā vīriešu vidū un ka jaunām sievietēm lielāks un pieaugošs apmeklējumu līmenis salīdzinājumā ar vīriešiem.

Kopumā pētnieki teica, ka jaunieši var būt “paaugstināti riskam”, jo pandēmijas laikā viņus var būt “īpaši ietekmējuši mazināšanas pasākumi”, piemēram, saiknes trūkums ar skolām, skolotājiem un vienaudžiem; šķēršļi garīgās veselības ārstēšanai; vielu lietošanas pieaugums; un satraukums par ģimenes veselības un ekonomiskām problēmām.

Saskaņā ar ziņojumu 2020. gadā palielinājās arī neatliekamās palīdzības nodaļas apmeklējumu skaits saistībā ar garīgās veselības problēmām un aizdomām par bērnu vardarbību un nolaidību, kas ir pašnāvības mēģinājumu riska faktori.

Ir arī iespējams, ka, pavadot vairāk laika mājās ar jauniešiem, pieaugušie varētu būt labāk apzinājušies domas par pašnāvību un uzvedību un, visticamāk, ņēma palīdzību saviem bērniem, teikts ziņojumā.

Savā analīzē CDC izmantoja datus no Nacionālās sindromu uzraudzības programmas, kas ietver lielāko daļu valsts neatliekamās palīdzības dienestu 49 štatos, izņemot Havaju salas, un Kolumbijas apgabalu. Laikā, kad CDC veica analīzi, dati par rasi un etnisko piederību nebija pieejami, sacīja aģentūra. Ziņojumā arī netika sniegta informācija par cita dzimuma cilvēkiem.

Pētnieki atzīmēja, ka dati var būt uzpūsti, jo tie neatšķīra sākotnējos apmeklējumus no viena un tā paša notikuma papildu apmeklējumiem. Tajā pašā laikā dati var neuzskaitīt patieso pašnāvības mēģinājumu skaitu, jo cilvēki ar mazāk smagiem ievainojumiem pandēmijas laikā varēja retāk meklēt neatliekamo palīdzību, teikts ziņojumā.

Ja jūs vai kāds jums pazīstams cilvēks cīnās ar domām par pašnāvību, varat zvanīt ASV Nacionālajam pašnāvību novēršanas dienestam pa tālruni 800-273-TALK (8255) jebkurā diennakts laikā vai tērzēt tiešsaistē . Krīzes teksta līnija nodrošina arī bezmaksas 24/7 konfidenciālu atbalstu cilvēkiem, kuri nonākuši krīzē, zvanot uz numuru 741741, izmantojot īsziņu.

Tikai aptuveni puse amerikāņu apgalvo, ka saņemtu Covid-19 vakcīnu, ja zinātnieki nikni strādātu, lai to izveidotu, liecina jaunā The Associated Press-NORC Sabiedrisko lietu pētījumu centra aptauja .

Tas ir pārsteidzoši zems rādītājs, ņemot vērā pūles, kas tiek veltītas globālajām sacensībām par vakcīnu pret koronavīrusu, kas ir izraisījusi pandēmiju, kopš tā parādījās Ķīnā pagājušā gada beigās. Taču ar laiku vairāk cilvēku varētu atrotīt piedurknes: trešdien publicētajā aptaujā atklājās, ka 31% vienkārši nebija pārliecināti, vai tiks vakcinēti. Vēl viens no 5 teica, ka atteiktos.

Veselības eksperti jau uztraucas par pēkšņu sitienu gadījumā, ja tādi vakcīnu solījumi kā prezidenta Donalda Trampa mērķis līdz janvārim izveidot 300 miljonus devu krājumus neizdosies. To rādīs tikai laiks un zinātne – un jaunā aptauja liecina, ka sabiedrība patiešām ir skeptiska.

"Vienmēr ir labāk solīt par zemu un pārsniegt," sacīja Dr. Viljams Šafners, Vanderbiltas Universitātes Medicīnas centra infekcijas slimību speciālists.

"Negaidītie gadījumi ir ļoti lieli, un tāpēc es domāju, ka jebkurai no šīm vakcīnām mums būs nepieciešama liela drošības datu bāze, lai sniegtu pārliecību," viņš piebilda.

Sacensības par koronavīrusa vakcīnu: vai operācija Warp Speed ​​var izvairīties no politikas?

Koronavīrusa tiešraides atjauninājumi: pārtikas cenas ir gatavas lēkt; puse amerikāņu nav pārliecināti, ka vēlas vakcīnu; ASV nāves gadījumu skaits ir gandrīz 100 tūkstoši

Bažas par blakusparādībām

Starp amerikāņiem, kuri saka, ka nevakcinēsies, 7 no 10 uztraucas par drošību.

"Es neesmu anti-vaxxer," sacīja 56 gadus vecā Melānija Driesa no Kolorādospringsas, Kolorādo. Bet “lai saņemtu Covid-19 vakcīnu gada vai divu laikā… rada bažas, ka tā netiks plaši pārbaudīta attiecībā uz blakusparādībām.”

Dr. Frensiss Kolinss, kurš vada Nacionālos veselības institūtus, uzstāj, ka drošība ir galvenā prioritāte. NIH izstrādā ģenerālplānu vadošo Covid-19 vakcīnas kandidātu testēšanai desmitiem tūkstošu cilvēku, lai pierādītu, vai tie darbojas un vai tie ir droši.

"Es negribētu, lai cilvēki domātu, ka mēs sagriežam stūrus, jo tā būtu liela kļūda. Es domāju, ka tas ir mēģinājums panākt efektivitāti, bet ne upurēt stingrību," Kolinss sacīja AP šī mēneša sākumā.

Jaunais koronavīruss ir visbīstamākais gados vecākiem pieaugušajiem un jebkura vecuma cilvēkiem, kuriem ir hroniskas veselības problēmas, piemēram, diabēts vai sirds slimības. Aptauja atklāja, ka 67% cilvēku, kas ir 60 gadus veci un vecāki, apgalvo, ka vēlētos vakcinēties, salīdzinot ar 40% jaunāku cilvēku.

Un nāves gadījumu skaits liecina, ka melnādainie un spāņu izcelsmes amerikāņi ir neaizsargātāki pret COVID-19 nevienlīdzīgas piekļuves veselības aprūpei un citu faktoru dēļ. Tomēr aptauja atklāja, ka tikai 25% afroamerikāņu un 37% spāņu izcelsmes iedzīvotāju saņemtu vakcīnu, salīdzinot ar 56% balto.

No cilvēkiem, kuri nevēlas saņemt vakcīnu, aptuveni 4 no 10 apgalvo, ka ir nobažījušies par Covid-19 inficēšanos no šāviena. Taču lielākā daļa vadošo vakcīnu kandidātu nesatur pašu koronavīrusu, kas nozīmē, ka tās nevar izraisīt infekciju.

Un 3 no 10, kas nevēlas vakcīnu, nebaidās nopietni saslimt ar koronavīrusu.

Vairāk nekā 5,5 miljoni cilvēku visā pasaulē ir apstiprināti ar vīrusu, un ir reģistrēti vairāk nekā 340 000 nāves gadījumu, tostarp gandrīz 100 000 ASV, liecina Džona Hopkinsa universitātes apkopotā informācija. Eksperti uzskata, ka patiesā nodeva ir ievērojami lielāka.

Un, lai gan lielākajai daļai cilvēku, kas saslimst ar Covid-19, ir viegli saslimšanas gadījumi un viņi atveseļojas, ārsti joprojām atklāj koronavīrusa uzbrukumus daudz viltīgākos veidos, nevis tikai izraisa pneimoniju — no asins recekļu veidošanās līdz sirds un nieru bojājumiem līdz pēdējai bailei, dzīvībai bīstamai iekaisuma reakcijai. bērniem.

Neatkarīgi no galīgās statistikas par to, cik bieži tā nogalina, veselības speciālisti piekrīt, ka jaunais koronavīruss šķiet nāvējošāks nekā parastā gripa. Tomēr aptauja liecina, ka vakcīna nebūtu populārāka par ikgadējo vakcināciju pret gripu.

Visā pasaulē aptuveni ducis COVID-19 vakcīnas kandidātu atrodas agrīnā testēšanas stadijā vai ir gatavi sākt. Britu pētnieki atklāj vienu no līdz šim lielākajiem pētījumiem, lai pārbaudītu Oksfordas universitātē izveidoto šāvienu 10 000 cilvēku.

Neskatoties uz visiem Trampa administrācijas operācijas Warp Speed ​​solījumiem, tikai 20% amerikāņu sagaida, ka līdz gada beigām jebkura vakcīna būs pieejama sabiedrībai, liecina aptauja. Lielākā daļa domā, ka nākamgad tas ir ticamāks.

Politiskās domstarpības par to, kā valsts atsāk ekonomiku, atspoguļojas arī vēlmē pēc vakcīnas. Vairāk nekā puse demokrātu uzskata, ka vakcīna ir nepieciešama atsākšanai, salīdzinot ar aptuveni trešdaļu republikāņu. Lai gan 62% demokrātu saņemtu vakcīnu, tikai 43% republikāņu saka to pašu.

"Joprojām pastāv liela neskaidrība saistībā ar vakcīnas lietošanu," sacīja Keitlina Openheimere, kura vada NORC sabiedrības veselības pētījumu. "Ir daudz iespēju sazināties ar amerikāņiem par vakcīnas vērtību un drošību."

AP-NORC aptauja, kurā piedalījās 1056 pieaugušie, tika veikta no 14. līdz 18. maijam, izmantojot paraugu, kas ņemts no NORC uz varbūtību balstītā AmeriSpeak paneļa, kas ir izstrādāts, lai reprezentētu ASV iedzīvotājus. Izlases kļūdas robeža visiem respondentiem ir plus vai mīnus 4,2 procentpunkti.

Piedalās: Federika Naransio, Associated Press

Protestētāji saduras ar Mineapolisas policiju pēc Džordža Floida nāves: Lūk, ko mēs zinām

Vairāk: Tramps jautā, vai viņam vajadzētu lietot insulīnu, neskatoties uz to, ka viņam nav cukura diabēta

Savienotajās Valstīs plosās pēdējo gadu ļaunākais putnu gripas uzliesmojums, izraisot vairāk nekā 24 miljonu putnu nāvi. Saskaņā ar Slimību kontroles centru H5N1 vīruss ir izpostījis komerciālos un piemājas mājputnus 29 štatos ar gandrīz 250 uzliesmojumiem.

Amerikāņu patērētāji putnu gripu ir izjutuši augstāku olu cenu veidā, kas martā pieauga vairāk nekā divas reizes. Taču ceturtdien CDC ziņoja par pirmo cilvēku saslimšanas gadījumu ar pašreizējo dominējošo putnu gripas vīrusu Amerikas Savienotajās Valstīs. Ieslodzītais Kolorādo saslima ar gripu pēc saskares ar gripu, strādājot mājputnu fermā.

Tomēr sabiedrības veselības amatpersonas saka, ka pārnešanas risks sabiedrībā ir zems.

Putnu gripas ekonomiskā ietekme: pēdējo gadu sliktākā putnu gripa paaugstina olu cenas, liekot veikt piesardzības pasākumus pret izplatīšanos uz cilvēkiem

Kas ir putnu gripa?

Putnu gripa, kas pazīstama arī kā putnu gripa, attiecas uz slimību, ko izraisa gripas vīrusu ģimene, ko galvenokārt pārnēsā putni.

Pašlaik cirkulējošo dominējošo vīrusa celmu sauc par H5N1. Tas ir ārkārtīgi lipīgs starp putniem, kuri to izplata, izdalot vīrusu ar siekalām, fekālijām un caur deguna izdalījumiem. Vīrusa izcelsme ir savvaļas putniem, taču tas var izplatīties uz pieradinātiem putniem un izraisīt ātrus, masīvus uzliesmojumus.

Putnu gripas vīrusus iedala divās grupās: zemas patogenitātes putnu gripa (LPAI) un augsti patogēna putnu gripa (HPAI).

Saskaņā ar CDC, LPAI vīrusi izraisa vieglu slimību vai tās nav, savukārt HPAI izraisa smagas slimības un augstu mirstības līmeni inficētiem putniem.

Putnu gripas simptomi cilvēkiem

Ja iespējams, putnu gripas vīrusa infekcijas cilvēkiem tiek uzskatītas par retām. Cilvēku infekcija, par kuru ziņots Kolorādo, ir tikai otrā apstiprinātā cilvēku inficēšanās ar pašreizējo uzliesmojumu pasaulē.

Ir ziņots, ka putnu gripas simptomi lielākoties ir tādi paši kā sezonālai gripai.

Simptomi var būt klepus, iekaisis kakls, galvassāpes un muskuļu sāpes, nogurums un elpas trūkums.

Smagas infekcijas var izraisīt pneimoniju, kas prasa hospitalizāciju. Dažreiz infekcija var izraisīt drudzi. Retāk sastopamie simptomi ir vemšana un caureja.

Šī mēneša sākumā Pasaules Veselības organizācija ziņoja, ka kopš 2003. gada visā pasaulē 18 valstīs ir apstiprināti 863 H5N1 gadījumi, izraisot 455 nāves gadījumus.

Taču pašlaik apritē esošais vīruss H5N1 atšķiras no iepriekšējām versijām, sacīja CDC, un putnu gripas radītais risks sabiedrības veselībai joprojām ir zems.

Pārnešana no cilvēka uz cilvēku ir reta.

"Pat tad, ja cilvēki ir inficēti ar putnu gripas vīrusiem, tie reti ir izplatījušies no vienas inficētas personas uz citu," teikts CDC tīmekļa vietnē.

Lielākā daļa cilvēku, kas inficējas, kļūst par inficētiem pēc “cieša, ilgstoša un neaizsargāta kontakta ar inficētiem putniem”.

Contents