Jagdev Raj & Sons Jewellers

Our Shop:
London,
Central Ave 15/2
Support Hotline:
+1 (123) 456 78 90
Call me back
healthblog

Eksperci twierdzą, że na nagraniu z kamery bodycam pojawiają się sygnały ostrzegawcze.

Eksperci twierdzą, że na nagraniu z kamery bodycam pojawiają się sygnały ostrzegawcze.

Uwaga na temat zaimków: Lizzo broniła nowych zaimków Demi Lovato „oni/oni”. Dlaczego powinieneś szanować także zaimki

We wrześniu ojciec Gabby Petito zamieścił na Twitterze zdjęcie swojej córki z podpisem: „Poruszyła świat”.

To nie była przesada. Zniknięcie i śmierć Petito zawładnęły opinią publiczną pogrążoną w bólu o rodzinę i niespokojną o odpowiedzi w szeroko nagłośnionej sprawie. 22-latka zaginęła podczas wyprawy przełajowej ze swoim narzeczonym, 23-letnim Brianem Laundrie. Rodzina ostatni raz kontaktowała się z nią 30 sierpnia, dwa dni przed powrotem Laundrie do domu bez niej.

Sekcja zwłok przeprowadzona na ciele znalezionym w Wyoming potwierdziła, że ​​należały one do Petito, a lekarz sądowy stwierdził później, że zmarła w wyniku uduszenia. Policja uznała Laundrie, który sam zniknął, za „osobę zainteresowaną” tą sprawą.

Oś czasu Gabby Petito: Od podróży z Brianem Laundrie do aktywnego śledztwa kryminalnego

Sprawa Petito spotkała się z ogromnym zainteresowaniem mediów i opinii publicznej, ale eksperci ds. przemocy ze względu na płeć stwierdzili, że w relacjach i rozmowach brakuje kontekstu dotyczącego szerszej dynamiki, która sprawia, że ​​przemoc wobec kobiet jest wszechobecnym problemem społecznym.

Nagrania z kamery Bodycam i telefon pod numer 911 przed śmiercią Petito wzbudziły pytania o możliwe problemy związane z przemocą domową między parą. Według Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom jedna na trzy kobiety doświadczyła przemocy ze strony partnera , a ponad połowa ofiar zabójstw kobiet w USA zostaje zamordowana przez obecnego lub byłego partnera płci męskiej.

„Kiedy traktujesz to jako jeden dramatyczny, odosobniony przypadek, tracisz szerszy obraz” – powiedziała Kiersten Stewart, dyrektor ds. polityki publicznej i rzecznictwa w organizacji non-profit Futures Without Violence. „Średnio trzy kobiety dziennie w tym kraju giną w wyniku przemocy domowej, a my nie robimy wystarczająco dużo, aby temu zaradzić”.

Przemoc domowa to powszechny problem zdrowia publicznego, któremu można zapobiegać i który dotyczy rasy, wieku, dochodów, orientacji seksualnej, religii i płci, zarówno pod względem ofiar, jak i sprawców. Eksperci twierdzą, że indywidualne przypadki przemocy ze strony partnera – zwłaszcza gdy dotyczy ona celebryty lub gdy przemoc okazuje się śmiertelna dla białej ofiary – przyciągają uwagę opinii publicznej.

„To, jak bardzo była przerażona, jest większym sygnałem niż jakiekolwiek zadrapania na jego twarzy”

Film opublikowany przez Departament Policji Moabu pokazuje, jak 12 sierpnia funkcjonariusz zatrzymał furgonetkę pary po tym, jak jechała z nadmierną prędkością i uderzyła w krawężnik w pobliżu wjazdu do Parku Narodowego Arches w stanie Utah.

Eksperci twierdzą, że na nagraniu z kamery bodycam pojawiają się sygnały ostrzegawcze. Laundrie wydaje się spokojna, śmieje się i nawiązuje więź z funkcjonariuszami, mimo że początkowo od nich uciekała. Ktoś daje do zrozumienia, że ​​rozumie Laundrie, ponieważ jest żonaty od kilku lat. Laundrie nazywa Petito „szalonym”, ale twierdzi, że i tak mu na niej zależy.

Postawa Petito była wyraźnie inna. Funkcjonariusz powiedział, że kiedy próbował z nią rozmawiać, miała hiperwentylację. Petito powiedział, że Laundrie chwyciła ją za twarz, a funkcjonariusze rozmawiali o tym, jak świadek powiedział, że widział, jak ją popychał. Petito mówi funkcjonariuszom, że uderzyła w pralnię.

„Ich reakcja na organy ścigania jest typowa. Ona jest bardzo zdenerwowana i obwinia siebie, podczas gdy on jest spokojny, a także ją” – stwierdziła Ruth Glenn, przewodnicząca Krajowej Koalicji Przeciwko Przemocy Domowej.

Jeden z funkcjonariuszy pyta Petito: „Czy zwykle jest wobec ciebie dość cierpliwy?” Funkcjonariusze zdecydowali, że agresorem był Petito.

„Brzmi to jak typowa kultura dobrego starego chłopca wśród organów ścigania” – stwierdził Lynch. „A potem następuje oparcie się na stereotypach: «Och, ona po prostu zwariowała albo wpada w histerię»”, minimalizowanie, trywializację przemocy domowej i tego rodzaju molestowania jako drobnostek między parami. … To, jak bardzo była przerażona, jest większym wskaźnikiem niż jakiekolwiek inne zadrapania na twarzy.”

Według doniesień mediów osoba dzwoniąca pod numer 911, która zgłosiła zdarzenie, powiedziała dyspozytorowi, że „pan uderzał dziewczynę” i bił ją.

Eksperci stwierdzili, że niebezpieczne stereotypy na temat przemocy domowej utrzymują się i częściowo są powodem, dla którego społeczeństwo i organy ścigania potrzebują lepszej edukacji na temat dynamiki przemocy w zakresie takich pojęć, jak przemoc dwukierunkowa (gdy obie strony stosują przemoc) lub samoobrona.

Szkodliwe mity na temat przemocy domowej obejmują założenie, że ofiarom łatwo jest opuścić dom, że pomoc jest zawsze dostępna, gdy się o nią ubiega, oraz że sprawców przemocy łatwo jest wykryć.

Gayle King zapytała FKA Twigs: „Dlaczego nie odszedłeś?”

Skandal Roba Portera: dobry moment na obalenie mitów dotyczących przemocy domowej

„Po prostu wykopuję każdy centymetr życia tej biednej dziewczyny dla osobistej rozrywki”

Pomimo swojej wszechobecności i brutalności przemoc domowa jest często minimalizowana lub trywializowana.

W 2018 roku w reklamie Snapchata zapytano użytkowników: „Wolisz: spoliczkować Rihannę czy uderzyć Chrisa Browna?” (Brown zaatakował Rihannę w 2009 r.)

Chris Brown oskarżony o większą przemoc: Czy jesteśmy już gotowi go odwołać?

W aplikacji do tworzenia krótkich filmów TikTok hashtag #GabbyPetito ma ponad 500 milionów wyświetleń, a niektóre posty zostały skrytykowane jako niewrażliwe. Jeden z użytkowników nazwał to „głuchym na ton prawdziwym przestępstwem”.

„Och, nie słyszałaś o Gabby Petito? O mój Boże, dziewczyno, wiele tracisz. To jest takie dobre” – powiedziała Jessica Dean, twórczyni TikToka w wirusowym filmie, w którym ostro krytykuje bezduszność użytkowników. „Nakręciłam o tym 28-częściowy, zarabiający serial na moim TikToku, analizując każdy szczegół, w tym jej playlistę na Spotify. Po prostu odkopuję każdy centymetr życia tej biednej dziewczyny dla własnej rozrywki”.

TikTok zajmuje się sprawą Gabby Petito: czy prawdziwi detektywi pomagają rozwiązać tę sprawę?

Media społecznościowe przyczyniły się do ogromnego zainteresowania tą sprawą, co zdaniem Lyncha prawdopodobnie podsyca spektakl.

„Ludzie dają się w to wciągnąć” – powiedziała – „jakby oglądali coś w „True Crime”, podczas gdy tak naprawdę za tym wszystkim stoi ostatecznie kobieta, która (zmarła)”.

Kolorowe kobiety częściej doświadczają przemocy domowej, ale rzadko opowiadają swoje historie

Przemoc domowa w nieproporcjonalny sposób dotyka kobiety kolorowe, chociaż ich historie rzadko przyciągają uwagę całego kraju.

Rdzenne kobiety doświadczają najwyższego wskaźnika przemocy domowej i zabójstw. Według raportu ufundowanego przez Wydział Usług dla Ofiar Wyoming od 2011 r. do września 2020 r. w Wyoming zgłoszono zaginięcie 710 rdzennych osób, z czego 57% to kobiety . Tylko 30% ofiar zabójstw wśród rdzennych mieszkańców było omawianych w mediach w porównaniu z 51% ofiar zabójstw rasy białej.

„Nie chcę niczego umniejszać tego, co przydarzyło się Gabby ani temu, przez co przechodzi jej rodzina. Chcielibyśmy po prostu poprosić media, aby zdawały sobie sprawę, że dzieje się to również w przypadku innych rodzin” – powiedziała Stewart.

Dwie zaginione siostry, jedna dziwna notatka: Od 20 lat rodzina zadaje sobie pytanie: Gdzie są nasze dziewczynki?

Jak wynika z raportu z 2020 r. przygotowanego przez Centrum Polityki Przemocy, czarne kobiety są bardziej narażone na zabójstwa związane z przemocą domową niż białe kobiety, a ich śmierć „prawie zawsze była przyćmiona ofiarami przemocy, jaką poniosła czarnoskóra mężczyźni”.

„(Petito) nie jest jedyną osobą, która ma tego typu doświadczenia” – powiedział Glenn. „Dlaczego ten temat jest na pierwszym miejscu w wiadomościach? Pytam dziennikarzy: „Dlaczego ten jest inny?”

Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej, Krajowa Gorąca Linia ds. Przemocy Domowej umożliwia poufną rozmowę z przeszkolonymi adwokatami online lub przez telefon, co jest zalecane tym, którzy uważają, że ich aktywność w Internecie jest monitorowana przez sprawcę (800-799-7233 ). Mogą pomóc ocalałym w opracowaniu planu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim dzieciom.

Infolinia Safe Horizon oferuje poradnictwo kryzysowe, planowanie bezpieczeństwa i pomoc w znalezieniu schronienia: 800-621-HOPE (4673). Posiada funkcję czatu , dzięki której możesz w sposób poufny zwrócić się o pomoc za pomocą komputera lub telefonu.

Osoby, które przeżyły, mogą zadzwonić na całodobową angielsko-hiszpańską infolinię New York City Anti-Violence Project pod numer 212-714-1141 i uzyskać pomoc. Jeśli połączenie telefoniczne nie jest bezpieczne, ale możesz wysłać wiadomość e-mail, złóż raport na stronie avp.org/get-help i zostaw bezpieczne dane kontaktowe, a ktoś się z Tobą skontaktuje.

  • Amber Heard podzieliła się niepokojącymi zeznaniami na temat rzekomego molestowania Johnny’ego Deppa, a użytkownicy TikToka ją wyśmiewali.
  • Eksperci ds. przemocy domowej twierdzą, że reakcje te mogą wyzwalać emocje u osób, które doświadczyły przemocy.
  • Opinia publiczna może chcieć wyraźnej ofiary i wyraźnego złoczyńcy, ale molestowanie nie zawsze jest czarno-białe.

W mediach społecznościowych Amber Heard jest puentą, karykaturą, dywersją, memem. Aktorka twierdzi, że była wykorzystywana fizycznie, seksualnie i emocjonalnie przez swojego byłego męża, Johnny’ego Deppa, co wywołało śmiech w Internecie.

W zeszłym tygodniu Heard zajęła stanowisko, aby bronić się przed pozwem o zniesławienie złożonym przez Deppa w związku z felietonem, który napisała w 2018 roku, nazywając siebie „osobą publiczną reprezentującą przemoc domową”. Użytkownicy mediów społecznościowych nazwali jej graficzne zeznania jej „najgorszym występem”. to kompilacje na YouTube przedstawiających jej najbardziej emocjonalne momenty. Wyśmiewano ją po incydencie w sądzie, kiedy wyglądała na wyraźnie przerażoną. Trend na TikToku kpi z komentarzy, które wygłosiła na temat czasu, gdy twierdzi, że Depp ją uderzył. Jeden film ma ponad 22 miliony wyświetleń.

Najgłośniejsze głosy w Internecie mogą nie wierzyć Heard, ale miliony kobiet doświadczyło takich doświadczeń, jak te, które ona opisuje. Eksperci twierdzą, że kiedy ludzie z niej kpią, niechcący śmieją się z każdej osoby, która twierdzi, że jest ofiarą przemocy. Jedna na 4 kobiety, które doświadczyły przemocy ze strony partnera, obserwuje, słucha i ocenia cenę głosu.

„W komentarzach można odnieść wrażenie, że ludzie zapominają, że to prawdziwe życie, że nie jest to program, który wszyscy oglądamy” – stwierdziła Laura Palumbo, dyrektor ds. komunikacji w Krajowym Centrum Zasobów na temat Przemocy Seksualnej. „Wiele ofiar przemocy domowej w loss website com i napaści na tle seksualnym w pewnym momencie trafi na salę sądową i w takiej sytuacji przeżyje doświadczenia, na które w dużej mierze nie mają wpływu”.

Eksperci twierdzą, że publiczna reakcja na proces o zniesławienie pobudza ocalałych i utrwala stereotypy, które zakłócają kulturową dyskusję na temat przemocy domowej, która wciąż nie miała swojego własnego momentu #MeToo. Eksperci podejrzewają, że sprawa przyczyni się do uciszenia ofiar, które obawiają się, że zostaną niedowierzane, a które w znacznie mniejszej skali muszą rozważyć wyrok i ataki, jakie są skłonne znieść, jeśli zabiorą głos.

Analiza: Czarne kobiety i dziewczęta stoją przed szczególnymi wyzwaniami związanymi z wiktymizacją seksualną

Konsekwencje publicznego wypowiadania się na temat domniemanego molestowania

Na TikToku hashtag #JusticeForJohnnyDepp ma 9,9 miliarda wyświetleń. Podobny hashtag dla Hearda ma tylko 37 milionów. Wyszukiwania Heard na platformie powodują również wyświetlenie #amberheardcancelled, #amberheardsucks i #amberheardistrash.

Ludzie dyskredytują Heard, odkąd po raz pierwszy oskarżyła Deppa o molestowanie w 2016 roku.

„Bałam się”: Amber Heard szczegółowo opisuje graficzną relację o rzekomej napaści na tle seksualnym ze strony Johnny’ego Deppa

Depp utrzymuje, że Heard była agresorem w ich związku i twierdzi, że jej artykuł w „Washington Post” zaszkodził jego reputacji i karierze. Napisała w nim, jak „poczuła całą siłę gniewu naszej kultury na kobiety, które zabierają głos”.

„Jak na ironię, w artykule, który doprowadził do procesu o zniesławienie, mówiła o konsekwencjach, jakie ją spotkały, gdy publicznie mówiła o molestowaniu, którego, jak twierdzi, doświadczyła ze strony osoby tak kochanej, szanowanej i mającej powiązania w Hollywood” – powiedziała Palumbo. „Teraz widzimy, że rozgrywa się to w bardzo ekstremalny sposób”.

Pogarda dla Hearda pogłębiła się w trakcie procesu. Eksperci zajmujący się przemocą domową twierdzą, że choć zeznania sugerują, że obie strony zachowywały się brutalnie, status gwiazdy Deppa w połączeniu z faktem, że jako pierwszy zeznawał, również może wpływać na nastroje społeczne na jego korzyść.

Więcej:Agent Johnny’ego Deppa zeznaje, że molestowanie Amber Heard było „katastrofalne” dla kariery aktora

Palumbo stwierdziła, że ​​spodziewała się, że ludzie będą łagodniej krytykować Heard, biorąc pod uwagę, że uznano ją już za wiarygodną. W odrębnym pozwie o zniesławienie, wniesionym przez Deppa przeciwko brytyjskiej gazecie, w której nazwano go „bijącym żonę”, londyński sędzia orzekł, że doniesienia gazety są „w dużej mierze prawdziwe”.

Contents