Jagdev Raj & Sons Jewellers

Our Shop:
London,
Central Ave 15/2
Support Hotline:
+1 (123) 456 78 90
Call me back
health

Dentyści powinni być świadomi tego problemu przed zabiegiem

Dentyści powinni być świadomi tego problemu przed zabiegiem

Dla osób z istniejącymi zaburzeniami TMJ (TMD) lub ograniczonym zakresem ruchu może to być szczególnie kłopotliwe, ponieważ może powodować zaostrzenia w stawie i otaczających go mięśniach. Większość osób z klinicznym TMD będzie miała widoczne oznaki nieprawidłowości stawów na zdjęciach rentgenowskich zębów. Dentyści powinni być świadomi tego problemu przed zabiegiem.

Chociaż nie jest to związane z twoją szczęką jako taką, niektórzy pacjenci mogą również odczuwać podobny ból, który naśladuje dyskomfort TMJ z powodu miejscowego środka znieczulającego. Ponieważ dentyści wstrzykują znieczulające leki do tkanek miękkich w tylnej części jamy ustnej, dość często odczuwa się bolesność dzień lub dwa po wizycie w miejscu wstrzyknięcia. W zależności od tego, jak blisko miejsca wstrzyknięcia znajduje się tył jamy ustnej, może to spowodować późniejszy ból szczęki. Pomyśl o tym jako o tymczasowym siniaku lub bólu ręki po otrzymaniu szczepionki.

Pacjenci chirurgii jamy ustnej, tacy jak ci, którym usunięto zęby mądrości, mogą stwierdzić, że bolesność i obrzęk utrzymują się nawet przez 10-14 dni po zabiegu. Dość często obserwuje się zapalenie po jednej lub obu stronach twarzy i doświadcza się ograniczonych możliwości otwierania, dopóki miejsca operacji nie zostaną całkowicie wygojone.

W jaki sposób dentysta może zapobiec bólowi szczęki podczas zabiegu?

Większość dentystów podczas wizyty używa czegoś, co nazywa się „zagryzaczem”. Ten mały, gumowaty rekwizyt zapewnia amortyzację między górną i dolną szczęką. Zasadniczo wykonuje pracę polegającą na utrzymywaniu otwartych ust, dzięki czemu nie musisz angażować mięśni. Najważniejsze jest, abyś mógł się zrelaksować, podczas gdy zęby spoczywają na podporze.

W zależności od rozmiaru jamy ustnej dentysta może wybrać bloki zgryzowe o różnych rozmiarach, aby znaleźć taki, który jest najwygodniejszy.

Jeśli procedura jest krótsza, dentysta może w ogóle nie potrzebować blokady zgryzu. Jeśli jednak okaże się, że trzymanie otwartych ust powoduje ból szczęki, zapytaj swojego dentystę, czy dostępny jest blokada zgryzu.

Domowe sposoby na dyskomfort szczęki po leczeniu stomatologicznym

Co możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort stawu skroniowo-żuchwowego po długiej wizycie u dentysty? Większość dentystów zaleca:

Przyjmowanie dostępnego bez recepty środka przeciwbólowego

W szczególności środek przeciwzapalny, taki jak ibuprofen (Motrin), pomaga zmniejszyć dyskomfort. Te niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) działają dobrze w stanach zapalnych i obrzękach, które są najczęstszą przyczyną bólu zęba lub szczęki. Pamiętaj, aby przyjmować lek zgodnie z zaleceniami.

Odpoczynek dla szczęki

Staraj się jeść bardziej miękkie pokarmy w dni bezpośrednio po wizycie u dentysty. Unikaj twardych lub żujących tekstur, które mogą ponownie pogorszyć dyskomfort szczęki. Ponadto nie żuj gumy, ponieważ przepracowanie stawu skroniowo-żuchwowego może spowodować nawroty.

Na przemian stosuj ciepły i zimny kompres na twarz

Niektórzy dentyści zalecają ciepły kompres na 20 minut, wyłączony na 20 minut, następnie zimny kompres na 20 minut i wyłączony na 20 minut, powtarzając w razie potrzeby. Inni mogą jedynie zasugerować użycie zimnego kompresu.

Jeśli ból szczęki nie ustępuje

Większość ludzi zauważy stopniową poprawę dolegliwości szczęki lub stawu skroniowo-żuchwowego w ciągu kilku dni po zabiegu dentystycznym. Jeśli jednak objawy utrzymują się dłużej niż dwa tygodnie, ważne jest, aby skonsultować się ze swoim dentystą lub chirurgiem szczękowym.

Twój dentysta może przepisać środek rozluźniający mięśnie, aby przyspieszyć powrót do zdrowia po obolałej szczęce. Jednak w niezwykle rzadkich sytuacjach staw może ulec przemieszczeniu lub krążek w szczęce może nie być prawidłowo ustawiony, powodując dyskomfort w stawie. Chociaż takie scenariusze są niezwykle rzadkie, dentysta lub specjalista dentysta może wymagać ręcznej regulacji stawu lub przepisania fizjoterapii w celu złagodzenia dyskomfortu.

Utrzymujący się ból szczęki nie jest normalny. Pamiętaj, aby zadzwonić do dentysty, jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszeniu.

Podejmij działania przed zabiegiem, aby później zmniejszyć ból szczęki

Jeśli masz zaplanowaną dłuższą wizytę u dentysty, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć przed wizytą, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia bólu stawów. Jak na przykład:

 • Unikaj twardych, chrupiących lub lepkich pokarmów (w tym gumy do żucia) na tydzień przed i po wizycie.
 • Jeśli masz skłonność do zaciskania i zgrzytania zębami, noś szynę zgryzową lub ochraniacz na noc.
 • Ograniczenie spożycia kofeiny, nikotyny i zewnętrznych czynników stresogennych, jeśli to możliwe.

Nie pozwól, aby ból szczęki przeszkodził Ci w uzyskaniu potrzebnego leczenia

Osoby ze skłonnością do bólu szczęki powinny poinformować o tym dentystę podczas planowania nadchodzącego leczenia. W ten sposób dentysta może wprowadzić specjalne udogodnienia, aby ograniczyć ryzyko bólu szczęki lub stawu skroniowo-żuchwowego. Jednak całkowite unikanie dentysty może prowadzić do bardziej złożonych, kosztownych i dłuższych zabiegów. Najlepszym rozwiązaniem jest leczenie problemów, gdy są jeszcze niewielkie i zanim staną się zbyt bolesne.

Jeśli zastanawiasz się nad poważnymi zabiegami dentystycznymi, chirurgią jamy ustnej lub planową metamorfozą uśmiechu, nie pozwól, by szokująca naklejka cię zaskoczyła. Oto pięć najdroższych zabiegów dentystycznych, które znajdziesz w większości gabinetów dentystycznych (abyś wiedział, zanim zadzwonisz).

Kluczowe dania na wynos:

 • Koszt niektórych zabiegów dentystycznych jest znacznie wyższy niż innych.
 • Opłaty laboratoryjne, operacje i materiały wpływają na koszty opieki dentystycznej.
 • Procedury takie jak implanty dentystyczne i licówki są zwykle najdroższe.
 • Ubezpieczenie może nie obejmować niektórych kosztownych zabiegów dentystycznych.

Procedury dentystyczne mogą być drogie, ale niektóre są droższe niż inne. W tym artykule omówiono pięć najdroższych zabiegów dentystycznych — implanty dentystyczne, licówki, chirurgię jamy ustnej, ortodoncję i korony dentystyczne. Omówimy zalety każdej z tych procedur i porównanie cen. Pod koniec tego wpisu lepiej zrozumiesz, który z tych zabiegów dentystycznych jest najdroższy i dlaczego.

Implanty stomatologiczne

Chociaż implanty dentystyczne należą do najdroższych metod leczenia stomatologicznego, oferują również wiele korzyści, które czynią je atrakcyjną opcją dla osób poszukujących bardziej trwałego rozwiązania w przypadku utraty lub próchnicy zębów. Ponieważ są chirurgicznie umieszczane w kości szczęki, implanty dentystyczne są mocne i trwałe, zapewniając bezpieczne zakotwiczenie sztucznych zębów, takich jak protezy lub korony. Chronią również otaczające zdrowe zęby przed zużyciem, zapewniając jednocześnie lepszą stabilność i siłę zgryzu w porównaniu z innymi rozwiązaniami.

Większość implantów dentystycznych może trwać do końca życia, zapewniając najlepszy zwrot z inwestycji w leczenie wymiany zębów. Sam implant może kosztować od 1500 do 5000 USD, w zależności od wielu czynników (i jeśli cena odbudowy na implancie jest wliczona w opłatę za implant).

Ostatecznie liczba potrzebnych implantów dentystycznych wpłynie na całkowity koszt. Już 4-6 implantów może zastąpić cały łuk zębowy, eliminując konieczność płacenia za implant za każdy brakujący ząb.

Licówki dentystyczne

Jeśli chodzi o powód, dla którego ktoś może chcieć założyć licówki, odpowiedź jest prosta: aby znacznie poprawić wygląd swojego uśmiechu. Licówki oferują kosmetyczne rozwiązanie dla krzywych, wyszczerbionych, szparowatych lub zniekształconych zębów poprzez pokrycie ich cienką warstwą porcelany. Zabieg ten często nazywany jest metamorfozą uśmiechu ze względu na to, jak radykalnie potrafi zmienić wygląd zębów.

Podobnie jak w przypadku wielu zabiegów dentystycznych, licówki nie są tanie. Średnia cena pojedynczej licówki może wynosić od 500 do 2000 USD, w zależności od użytego materiału i złożoności procedury. W przypadku pełnego zestawu fornirów ceny mogą wahać się od 2 000 do 15 000 USD, dlatego ważne jest, aby dokładnie zbadać dostępne opcje przed podjęciem decyzji, która trasa jest dla Ciebie odpowiednia. Ponadto, ponieważ licówki są procedurą planową, zwykle nie są objęte ubezpieczeniem dentystycznym.

Chirurgia jamy ustnej

Koszt operacji jamy ustnej jest zwykle wyższy niż innych rutynowych prac dentystycznych, takich jak wypełnienia lub korony. Nie powinno jednak dziwić, że zabiegi wykonywane przez chirurgów szczękowych, periodontologów i innych wysoko wykwalifikowanych specjalistów są nieco droższe.

Typowe rodzaje chirurgii jamy ustnej obejmują:

 • Usuwanie zębów mądrości.
 • Operacja podniesienia zatoki.
 • Augmentacja kości.
 • Usunięcie torbieli lub guza.
 • Naprawa rozszczepu podniebienia lub wargi.
 • Instalacja implantu dentystycznego.

Chociaż chirurgia jamy ustnej może być kosztowna, może zapewnić długoterminowe rozwiązanie wielu problemów dentystycznych. Może również poprawić funkcję jamy ustnej. Koszt operacji jamy ustnej zależy od złożoności zabiegu i zakresu ubezpieczenia. Jednym z najczęstszych rodzajów chirurgii jamy ustnej jest usuwanie zębów mądrości, które może wahać się od 200 do 700 USD za ząb, w zależności od rodzaju operacji i wymaganej sedacji.

Jeśli potrzebujesz operacji jamy ustnej, powinieneś porozmawiać ze swoim dentystą o dostępnych opcjach. Twój dentysta może doradzić, jak kontrolować koszty i jak najlepiej przeprowadzić leczenie.

Ortodoncja

Systemy ortodontyczne, takie jak nakładki i aparaty ortodontyczne, wykorzystują stopniowy nacisk, aby ustawić zęby we właściwej pozycji. Szelki są wykonane z metalu, ceramiki lub tworzywa sztucznego i mogą mieć tradycyjne lub przezroczyste wzory. Rodzaj zalecanego aparatu ortodontycznego będzie zależał od stopnia niewspółosiowości zębów i osobistych preferencji.

Koszt aparatów zmienia się w zależności od rodzaju wybranego systemu ortodontycznego i czasu trwania leczenia. Średnio metalowe aparaty ortodontyczne kosztują od 3000 do 7000 USD, podczas gdy aparaty ceramiczne mogą kosztować od 4000 do 8000 USD. Koszt systemów przezroczystych nakładek jest zazwyczaj taki sam lub tylko trochę wyższy niż w przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych, a leczenie waha się od 3 000 do 8 000 USD.

Ogólnie rzecz biorąc, leczenie ortodontyczne może być jednym z najskuteczniejszych sposobów na poprawę wyglądu i zdrowia uśmiechu. Ponieważ niewspółosiowość zębów przyczynia się do problemów, takich jak zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, starcie zębów i choroby dziąseł, inwestowanie w aparat ortodontyczny lub nakładki może służyć wielu celom (i być mądrą inwestycją w zdrowie).

Korony dentystyczne

Jeśli masz bardzo duży ubytek, twój ząb jest złamany lub niedawno miałeś leczenie kanałowe, dentysta może zalecić koronę. Korona pokrywa cały ząb aż do tkanek dziąseł, chroniąc i wzmacniając pozostałą strukturę zęba. Ponadto korony równomiernie rozkładają nacisk gryzienia na uzupełnienie, aby zapobiec dodatkowemu złamaniu lub zużyciu.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź https://dietoll-official.top/pl-wprowadzenie-do-diety-keto/ .

Contents